15 Kasım 2015 Pazar

Eye Make-up/Göz Makyajı

Merhabalar,bugün ask.fmden gelen istek doğrultusunda göz makyajına değineceğim,ben pek makyaj yapan biri değilim,göz makyajı yaptığımda biraz eyeliner,göz kalemi ve göz pınarına arada bir çok az sürdüğüm gümüş fardan ibaret,ki annem fırçalarımı kaybettiği(katiyyen ben düşürmedim demekten vazgeçmiyor.) için zaten artık onu da yapamıyorum.

Benim kullandığım eyeliner Flormarın kalem eyelinerı,style matic olması lazım 14 liraya almıştım ve öğrenme aşamasında çook kullandığım için ucu artık keçeleşsede hala işimi görüyor.Eyelinerı öğrenme safhalarımda Betül'den*öneri olarak istemiştim ve kesinlikl çok işime yaradı.Kalem avondan olması lazım annemin,farı da gratisten far/ruj seti gibi bir şey olarak almıştı kuzenim.

Bu görüntü Dior defilesinden ve her ne kadar günlük hayatta kullanamayacak olsak ta,kesinlikle muhteşem görünüyor,belki bir fashion weekte,neden olmasın..

Tamamen doğal gözüken ve sadece rimelden oluşan bu görüntüyü çok sevdim.
Gözlük kullandığım için ne yazık ki rimel kullanımım biraz rahatsız oluyor.(Bknz.gözlüğüme kirpiklerimin yapışması sonucu araba sileceği gibi olmak)

Günlük eyeliner dediğin budur,incecik ve pürüzsüz,doğal.

Bu tarz deneysel görünümlere aşığım aşık.Diğeri kadar çılgın olmamakla beraber belki bir arkadaş ortamında denenecek bir görüntüdür.

Siyah-beyaz her şeyde olduğu gibi burada da muhteşem duruyor,deneyeceğimi sanmam ama neden olmasın ?

Özel eventlerde yapılacak makyajdır,güzeldir,hasdır.


Abimin düğününde birazzzcık buna benzemişti makyajım uhfdug
Parıltı yoktu,beyaz görünüm vardı ve kesinlikle daha doğal kirpikler vardı.Belki bir gün kendime güvenir de atabilirsem görürsünüz.

Yapılabilecek en ince,basit ve düz eyeliner şeklidir kanımca ve genellikle denediğim türdür.Tabi yapamıyorum o ayrı konu..

Deneysellik efenim,deneysellik.

Nasıl müko eyeliner çekilir ?